Виготовлення банерної тканини

готовий банерБанерна тканина — спеціальний композиційний матеріал, який складається з міцної поліефірної сітки, покритої пластичним вінілом з двох сторін. Іншими словами, банерну тканину можна назвати армованим вінілом. Виробництво цього матеріалу — досить трудомісткий і відповідальний процес.

Методи виготовлення

Можна виділити два основні методи виготовлення банерній тканині:

  1. Литво. Цей спосіб виготовлення максимально ефективний. Нанесене на поверхню матеріалу зображення відмінно зберігається, не змінює зовнішній вигляд, не вигоряє і не тріскається. Такий банер служить близько 3 років, навіть якщо він постійно знаходиться під впливом вологи, морозу та сонця.
  2. Ламінаційний. Банерна тканина, виготовлена ​​таким способом, менш стійка до морозів, не така міцна на розрив, через що служить менше. Але ця технологія має і суттєву перевагу — низьку ціну. Якщо потрібен продукт короткочасного використання, то саме ламінація є оптимальним рішенням. Під час короткочасних рекламних акцій вдасться знизити витрати.

Тканини

У процесі виробництва банерів використовуються такі типи тканин для друку:

  1. Frontlit. Використовується для друку з подальшою зовнішнім підсвічуванням. Ця тканина біла, малопрозора. Її щільність дорівнює від 400 до 650 г/м2. Використовується в діапазоні робочих температур, починаючи від -30, закінчуючи +70 градусів. Міцність матеріалу на розрив дорівнює 2500 Н / см. Така тканина застосовна в конструкціях рекламного значення з фронтальним підсвічуванням. Хороший варіант для щитової реклами, дорожніх банерів, габаритних настінних вивісок, прапорів, мобільних стендів, декоративних драпіровок. Підходить як для внутрішнього, так і для зовнішнього використання.
  2. Backlit. Банерна тканина, яка застосовується для друку вивісок з внутрішньою підсвіткою. Може бути матової або глянсової. Матеріал характеризується світлорозсіювальними властивостями. Його прозорість дорівнює близько 25%, а щільність варіюється від 420 до 680 г/м2. Ідеальний варіант для виготовлення дахових установок і світлових коробів.
  3. Blackout. Повністю прозорий, світлоблокуючий банер. Щільність тканини дорівнює від 450 до 700 г/м2. Усередині запаяний матеріал чорного кольору, який і забезпечує світлонепроникність. Ідеально підходить для виготовлення перетяжок, транспарантів.

Технологія виготовлення банерної тканини

банер тканинаБанерна тканина виробляється за допомогою прикріплення до армуючої сітки шару пластифікованого полівінілхлориду з двох сторін. Залежно від обраного способу виготовлення ПВХ виготовляється або шляхом ламінування, коли сітка запаюється усередині під впливом високих температур, або шляхом лиття, коли сітка поміщається в спеціальний резервуар і там заливається рідким покриттям. Другий варіант вважається більш якісним, але й коштує дорожче.

Якщо використовується технологія лиття, то банерну тканину потрібно пропускати через спеціальні машини, що зробить матеріал більш гладким і рівним. Не так давно стали доступні технології, що дозволяють залити армувальної сітки пастоподібною ПВХ. Характеристики готового матеріалу отриманого таким чином, більш високі.

Шар ПВХ може бути додатково лакований. Застосування такої технології дає можливість додатково захистити зображення і зробити його більш довговічним. Лакове покриття може бути не тільки глянцевим, а і матовим. Це дає можливість уникнути відблисків, відсвітів і зробити малюнок на плакаті простішим до сприйняття.

Сам процес виробництва банерній тканині може бути переривчастим або безперервним. Все залежить від того, які матеріали основи використовуються. Якщо всі заготовки випускаються в тому ж місці, а потім просто збираються воєдино, то такий процес називаються безперервним.

Якщо ж виробник банера замовляє матеріали в іншого постачальника, а потім тільки скріплює їх між собою, застосовуючи технологію лиття або ламінування, то такий технологічний процес можна назвати переривчастим.

рос
Categories: Технології

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*