Виготовлення фотополімерних печаток

Виготовлення фотополімерних печаток

Причини популярності в даний час печаток, виготовлених за допомогою фотополімерів — це малий час виробництва і низька собівартість. Крім того, виготовлення печаток без символіки держави можна виробляти, не оформлюючи ліцензію.

Необхідні матеріали є у вільному продажу і у великих містах дістати їх неважко.
Для виконання ескізів доведеться купити комп’ютер і принтер з хорошим дозволом, не нижче 600dpi. Щоб почати роботу потрібно невелику кількість матеріалу: полімеру, оснащень, плівок, клейкої стрічки, бордюрів і т.д. Полімери не повинні коштувати дорого, а й повинні мати прийнятну якість.

Так само під рукою потрібно мати керамічну чашку, яка буде міститися в апарат. Сам апарат для виготовлення печаток — це валіза, оснащений ультрафіолетовими лампами.

На комп’ютер встановлюються графічні редактори, за допомогою яких неважко зробити ескіз. Але виробник печаток повинен знати прийняті параметри відбитків, так як ескіз, виконаний у програмі, може бути некоректним. Негатив роздруковується на спеціальній плівці і акуратно обрізається.

фотополімерна формаДля того щоб негатив був готовий до початку роботи, слід обклеїти його смужками пористого двостороннього скотчу. У результаті виходить касета, під яку вирізається спеціальна плівка. Далі потрібно з’єднати між собою скла з невеликим проміжком. На одне скло потрібно наклеїти шар бордюру товщі, ніж на касеті. Полімер акуратно заливається в касети і накривається шаром прозорої плівки. Потрібно уникати утворення повітряних бульбашок. Касета поміщається між склом, закріплюється клейкою стрічкою. Слід уникати деформації касети.

Скло опромінюється ультрафіолетовими лампами в апараті спочатку з лицьового боку, потім його слід перевернути і опромінити з іншого боку. Тривалість опромінення можна встановити тільки досвідченим шляхом. При цьому важливо пам’ятати, що для матеріалів російського виробництва потрібно збільшити час опромінення.
Після первинного опромінення гумки потрібно витягти з касет. Неполімерізовані ділянки, які залишаються після цієї стадії виготовлення потрібно видалити. Зробити це можна за допомогою щітки, але так можна пошкодити поверхню. Найкраще відмити в спеціальній ультразвуковій ванні. Потім, друк слід обполоснути і піддати другій стадії опромінення, протягом якої зображення повністю закріпиться.

Для цього буде потрібно керамічне горнятко з холодною водою, куди містяться друку. Горнятко поміщається в апарат для опромінення. Потім друк акуратно обрізається і за допомогою пористої клейкої стрічки, товщиною близько 1 мм приклеюється до оснащенні.

Печатки, виготовлені в такий спосіб економічні у використанні, оскільки особливого обслуговування вони не вимагають і можуть витримати більше 10000 відбитків. Фотополімерні печатки не можна піддавати нагріванню і дії сонячних променів.

рос
Categories: Технології

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*