Виготовлення календарів

календарВиготовлення календарів — процес створення готового продукту за допомогою друкування з подальшим використанням у рекламних, іміджевих цілях. Календарі — відмінний спосіб заявити про себе, зацікавити цільову аудиторію і зробити бренд більш упізнаваним. Від такого сувеніру не відмовиться ніхто, тому що він не просто красивий, а ще й корисний.

Така реклама буде ненав’язливою і зручною. Крім того, вона поширюється не тільки на власника продукту, а й на інших людей, оскільки виріб використовується не менше року. Календар може перебувати у житловому приміщенні, в офісі, в банку, в громадському транспорті.

Дизайн календарів

Дизайн календарів може бути найрізноманітнішим, дозволяючи втілювати будь-які задуми та побажання. Головне — виріб повинен бути якісним та відрізнятися від основної маси, щоб кінцевий користувач захотів його зберегти, а не викинути.

Важливо вказувати на календарі всю необхідну інформацію: контактні дані фірми, її назву і логотип, зображення і найменування рекламованих товарів. Доповнити інформацію і розбавити її можна гарними малюнками. Це можуть бути пейзажі, портрети знаменитостей, символи наступаючого року, фотографії машин або тварин і т.п.

Способи виготовлення календарів

Можна виділити 3 основних способи друку будь-яких типів календарів:

 1. Цифровий. Використовуються цифрові апарати (різографи, плоттери). Друк відбувається з електронних файлів, він практично повністю автоматизована. Великий плюс — невисока вартість при малій тиражності.
 2. Трафаретний (шовкографія). Фарба видавлюється на поверхню через спеціальні трафарети. Такий спосіб друку найбільш трудомісткий і рідко використовується в процесі виготовлення календарів. Коштує досить дорого.
 3. Офсетний. Календарі проводяться за допомогою друкарських форм, коли малюнок передається не безпосередньо. Зображення переноситься на папір правильно, виключаючи дзеркальне відображення. Такий спосіб друку дорожчий, тому не використовується при малих тиражах. Підходить для виготовлення продукції різних форм і розмірів.

Етапи виготовлення

Процес виготовлення календарів можна розділити на такі етапи:

 1. додрукарська підготовка (розробка дизайну);
 2. безпосередній друк (процес перенесення зображення);
 3. післядрукарська обробка (нанесення захисного покриття, верстка).

Види календарів

календарикІснують такі види календарів:
1. Настінні календарі. Найскладніший і дорогий варіант виробів. Найчастіше виготовляються у форматі А3. Папір має бути якісною, так як вона більш приваблива зовні. Оформлення обов’язково яскраве, барвисте. Виділяють такі підвиди настінних календарів:

 • Квартальні (особливий вид продукції, створений спеціально для ділових людей; принцип виготовлення практично такий, як у перекидних календарів, але аркушів у виробі менше);
 • Перекидні (великі аркуші з’єднані пружиною зверху);
 • Відривні (вироби невеликого формату, надруковані на газетному папері; листи відриваються по числах);
 • Плакатні (найпростіший вид календаря, виконаний у вигляді великого плакату з нанесенням цифровий розмітки).

2. Настільні календарі. Більш зручні і компактні вироби. Вони практичні і не займають багато місця. Це ефективне рекламне засіб, який виглядає солідно. Виділяють такі підвиди настільних календарів:

 • Перекидні (складаються з аркушів, скріплених зверху пружиною; основу складає паперовий трикутник);
 • Трикутні (календар-будиночок).

3. Кишенькові календарі. Найменші і зручні вироби. Їх виготовлення найбільш популярно, а вартість найнижча. Такий продукт завжди зручно мати під рукою, завдяки чому він стає ефективним рекламним майданчиком.

Особливості виготовлення

Існують деякі особливості виготовлення календарів. Не варто замовляти занадто дорогу продукцію, якщо не відомо напевно, чи буде вона використовуватися за призначенням. Але й занадто економити на якості теж не варто.

Календар має прослужити довго, інакше розчарування користувача пошириться не тільки на сам виріб, а й на бренд, зображений на ньому. Продукція повинна відповідати сучасним стандартам і друкуватися на професійному обладнанні.

Автор: Олена Видиш

рос

Categories: Технології

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*