Виготовлення пластикових карт

Виготовлення пластикових карт затребуване у фінансовій сфері, в торгівлі, на виробництві, у сфері надання послуг. Це незамінний елемент сучасного життя. Виготовляються карти дуже швидко, розмір партії може бути яким завгодно: від 1 до 1000 шт. і вище.

Застосування пластикових карт

пластикові карткиЯкщо більш детально розглядати застосування пластикових карт, то потрібно зупинитися на найбільш поширених сферах використання:

 • банківські (безготівкові) розрахунки;
 • оплата мобільного зв’язку або інтернету;
 • дзвінки по стаціонарним телефонним апаратам (таксофонах);
 • системи контролю доступу;
 • свідоцтво страхування;
 • оплата проїзду;
 • посвідчення особи (ідентифікація);
 • дисконтний розрахунок (знижки) при купівлі товарів і послуг.

Матеріали

Тепер про те, з якого матеріалу виготовлені пластикові картки. Їх виготовляються з ПВХ (полівінілхлорид), який легко піддається обробці. Він нейтральний до фарбувальних речовин, завдяки чому вдається отримати гарний малюнок і чисті кольори на готовому виробі. Що стосується чорнила, то для пластику використовують спеціальні фоліо фарби, які наносяться на основу.

Технологія виробництва

кредитна картаВиготовлення пластикових карт — це досить складний процес. Технологія складається з таких етапів:

 1. Створення макета. Створюється в цифровому форматі з використанням спеціального програмного забезпечення. Дає можливість наперед побачити правильність розташування написів і малюнка, їх чіткості.
 2. Друк. Передача зображення на пластик. Можуть використовуватися різні способи, залежно від особливостей матеріалу і устаткування, а також від обсягу партії. Головне — якісно нанести малюнки і написи з обох сторін. Зображення повинно бути яскравим. Обов’язково просушити нанесену фарбу в камерах з ультрафіолетовим світлом.
 3. Захист поверхні. Існує кілька варіантів захисту поверхні картки. Це може бути лакування ультрафіолетовим лаком (матовим або глянцевим). Даний спосіб найбільш ефективний і продовжує термін служби виробу. Ще одні спосіб — ламінування. Пластик з двох сторін покривають захисною плівкою і спресовують під високою температурою. Тільки цей метод дає можливість сховати всередину антену, мікрочіп і магнітну смугу.
 4. Персоналізація. Означає нанесення на пластик персональних даних (штрих код, запис магнітної смуги, тиснення цифр або імен і т.п.). Залежно від сфери призначення карти можуть наноситися і інші додаткові елементи.

Елементи захисту

Використовуючи сучасні технології, можна виготовляти захищені карти, якими не скористаються сторонні особи. Найбільш поширені елементи захисту:

 • голограма;
 • мікрошрифти;
 • ультрафіолетове зображення;
 • магнітна смуга;
 • чіп-модулі;
 • тиснення номери і т.п.

Способи друку

Існує кілька способів друку на пластикових картах:

 1. Офсетний. Використовується спеціальне обладнання, яке дозволяє передавати фарбу з друкарської форми на проміжну поверхню гумового еластичного полотна, а вже потім — на друкований матеріал.
 2. Трафаретний (шовкографія). Використання друкарської форми для нанесення тексту або графічних зображень. Для кожного малюнка потрібно виготовляти окремий трафарет, через який фарба проникає на матеріали. Один з найбільш дорогих способів.
 3. Термопринтерний. Зображення наноситься на пластик під впливом високих температур. Спосіб найбільш ефективний при передачі інформації, яка буде змінюватися в майбутньому (ПІН-код, логін).
 4. Лазерний. Використовується лазерний промінь, який спрямовується на спеціальний світлочутливий барабан, викликаючи прилипання до нього фарбувального порошку. Останній переноситься на друковану поверхню у вигляді готового зображення.

Автор: Олена Видиш

рос

Categories: Технології

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*