Виготовлення штампів і печаток

Виготовлення штампів і печаток — процес створення сучасних механізмів, здатних передавати фірмові відбитки на папір. Печатки використовуються у всіх сферах виробництва, торгівлі, надання послуг, на підприємствах, в приватних фірмах і офісах, в магазинах, на складах тощо. Без них не можуть обходитися і фінансові установи, лікарні, навчальні заклади.

Види штампів та печаток

штампІснує кілька видів виготовлення печаток, і технологія виготовлення печаток буде різною:

  1. Вироби з гуми. Кліше виготовляється з гуми, візерунок на яку наноситься способом лазерного гравірування. Характеризується високою якістю зображення. Не вбирає чорнило, завдяки чому відбиток виходить чітким, не розпливається. Такий штамп довговічний і не дорогий за ціною. Значно рідше зустрічається спосіб виготовлення печаток і штампів з вулканізованої сирої гуми. Такі вироби вважаються досить якісними, але їх виробництво відноситься до екологічно небезпечних.
  2. Вироби з фотополімерів. Кліше виготовляється з фотополімерних матеріалів. Такий спосіб виробництва самий простий, швидкий і дешевий. Обладнання недороге, так само, як і витратний матеріал. Користується найбільшою популярністю. Але полімери характеризуються досить швидкої зношуваності, тому не призначені для дуже частого використання.
  3. Вироби, виготовлені за флеш-технології. Відрізняються високою якістю і гарною роздільною здатністю. Штемпельна продукція такого типу характеризується високим ступенем захисту, її складно підробити. Процес виготовлення майже повністю автоматизований, тому дуже простий. Потрібно використовувати спеціальне обладнання, яке не займає багато місця. У зв’язку з цим знижуються витрати на оренду приміщень і собівартість продукту теж зменшується. Такі печатки не мають рельєфу і виробляються з особливої ​​гуми з дрібними порами.

Крім цього друку поділяються на види і за формою:

  1. Круглі.
  2. Штампи (квадратні, прямокутні).
  3. Факсиміле.

Особливості

штампи і печаткиЯкщо планується використовувати штамп або печатку щодня, краще не економити на матеріалах, інакше виріб вийде з ладу дуже швидко. Звичайний інструмент розрахований на те, що щодня він ставитиме від 10 до 100 відбитків.

Але буває, що потрібно на добу проставляти від декількох сотень, а то і тисяч печаток, тому краще виготовляти відразу кілька примірників продукту або ж вибирати більш довговічні. Хороший варіант — вулканізована гума, але ця технологія використовується все рідше, тому складно буде виготовити такий продукт.

На зміну приходять фотополімери і кліше, виконані способом лазерного гравірування. Якщо потрібно застосовувати штамп рідше, то можна робити дрібні візерунки, але у випадку активного використання, всі деталі повинні бути великими, так як виникає ризик, що дрібні елементи зруйнуються.

До менш зносостійким відноситься фарбонаповнена печатка, яка виготовляється з м’якої гуми. Через активне використання вона може деформуватися та відбиток буде не таким чітким. У будь-якому випадку потрібно звертати увагу на сам корпус виробу. Він повинен бути жорсткі і міцним, не гнутися під дією механічної сили, інакше ставити відбитки буде проблематично.

Сьогодні вже практично не використовуються печатки та штампи на ручках, які занурюються в чорнило. Всі вони мають автоматичну оснастку. Кліше знаходиться в перевернутому стані і постійно контактує з заправленою фарбою підкладкою.

Коли потрібно поставити відбиток, механізм приводиться в рух після натискання, кліше автоматично перевертається і робить свіжий відбиток. Руки, поверхні й одяг залишаються чистими. Ручна оснастка незручна в застосуванні, а при великих обсягах робіт серйозно уповільнює процеси.

Автор: Олена Видиш

рос

Categories: Технології

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*