Що таке високий друк

друк, високийУ цій статті розкажемо що таке високий друк, його особливості, в яких випадках застосовується.

Високий друк це вид друку, при якому друкарські елементи розташовані вище, за пробільні.

Особливості високого друку

Поговоримо про особливості високого типу друку. Друкарські елементи (букви і зображення) на декілька міліметрів розташовуються вище, ніж пробіли. І на них накочується валиками фарба. Оскільки вони вищі за пробільні, то на останніх фарба не потрапляє.

При цьому, вона повинна бути досить в’язкою, щоб не потрапляти і не затікати на пробільні елементи.

На відміну від плоского офсетного друку, тут у процесі друкування не бере участь зволожувальний розчин, відповідно від паперу не вимагається проклейка і стійкість до води.

Зрозуміти, що книга друкувалась способом високого друку досить легко. Адже тут друкарські елементи виступають над пробільними, і на віддрукованій продукції зі зворотнього боку помітний рельєф.

Сучасний стан високого друкудрук, високий

Практично всю історію книгодрукування високий друк домінував, і ще років 30 тому ним друкувалось більше 90% книг.

Але із вдосконаленням плоского офсетного способу друкування, високий друк втратив свої позиції, і його доля в поліграфічному підприємстві різко знизилась.

На теперішній час ним друкують невеликі тиражі бланків, листівок, етикеток, газет, посібників у районних чи обласних друкарнях із старим обладнанням.друк, спосіб, вид, друкування, високий

У сучасному виробництві високий друк застосовують при нумерації, або післядрукарській обробці продукції. Зокрема, при блінтовому чи тисненні фольгою.

Повинні зазначити, що “молодшим братом” високого друкує флексографічний. Тут також друкарські елементи виступають над пробільними, але форми виготовленні не із металевого сплаву, а із гнучких, гумоподібних матеріалів. Це дозволяє менше часу витрачати на приладку форм, отримувати якісніший друк і збільшити швидкість роботи друкарських машин.

Флексографічним способом часто друкують картонну упаковку, і на плівці.

Недоліки високого друку букви, поліграфія

До недоліків високого друку можемо віднести:

  1. Підвищену вартість і трудомісткість виготовлення,
  2. Рельєф на зворотній стороні відбитку,
  3. Менша швидкість друкування.
  4. Гірша якість отриманого зображення, порівняно з іншими видами друку (офсетним, глибоким).

Обладнання для високого друку

спосіб, друку, високий

форма високого друку

Для цього виду друку використовуються обладнання різноманітного типу:

тигельна друкарська машина. У ній, форма закріплюється на плоскій нерухомій поверхні, а друкарські валики накочують по ній фарбу. Після цього поступає папір, який притискається до форми.

плоскодрукарська машина. Тут форма вже не закріплена нерухомо, а переміщується в вперед-взад. При цьому вона входить у контакт із друкарським циліндром. Між ними під час циклу друкування проходить задруковуваний матеріал.

ротаційна друкарська машина. В обладнанні такого типу друкарська форма вже не плоска, і розміщується на формному циліндрі. Під час процесу друкування він входить у контакт із іншим циліндром, який наносить на фарбу на форму. Така будова дає можливість збільшити швидкість друкування порівняно із попередніми двома типами машин.

Задруковуваний матеріал поступає у вигляді аркушів паперу або у рулонах. В останньому випадку швидкості друкування ще більші.

Висновок

Нові технології приходять на зміну старих, що дозволяє отримати кращу продукцію за менший період часу.

Але високий друк залишить не тільки в окремих процесах поліграфічного виробництва, але й наших серцях. Адже високий друк це частина історії, із нього розпочалось книгодрукування.

рос
Categories: Види друку

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*